Tydlig struktur
Varje sida byggs så besökaren snabbt förstår erbjudandet och hittar vidare till rätt nästa steg.
Ägare och huvudutvecklare
Fredrik Bentley är ägare i Interwebsite Sweden AB och utvecklar webbplatserna som Interwebsite levererar. Han ansvarar för den tekniska produktionen, strukturen och helheten som gör att varje hemsida känns professionell, snabb och enkel att arbeta vidare med.
Fredriks roll är att omsätta texter, bilder, mål och önskemål till en tydlig webbplats som hjälper företaget att synas bättre online. Varje projekt byggs med fokus på struktur, design, laddningstid, SEO och en redigering som kunden själv kan förstå.
Arbetet sker i WordPress med stabila lösningar, genomtänkta sektioner och en teknisk grund som håller även när sidan växer vidare med nytt innehåll, nya tjänster och fler referenser.
Interwebsite bygger för små och medelstora företag som vill ha en tydlig digital närvaro utan krångliga processer.
Varje sida byggs så besökaren snabbt förstår erbjudandet och hittar vidare till rätt nästa steg.
Layout, bilder och innehåll anpassas efter kundens bransch, tjänster och målgrupp.
Teknisk ordning, snabb laddning och sökmotorvänlig struktur finns med från start.
Kunden får en WordPress-lösning som är lätt att uppdatera och vidareutveckla.
Kundens texter, bilder och mål samlas ihop så projektet får en tydlig riktning.
Struktur, sektioner och visuellt uttryck formas till en professionell helhet.
Sidan byggs i WordPress med fokus på stabilitet, responsivitet och prestanda.
Slutkontroll, justeringar och publicering görs innan kunden kan arbeta vidare.
Berätta kort om företaget och vad du vill uppnå, så återkommer Interwebsite med en tydlig väg framåt.